Oblíbené

65 oblíbených alb 13 oblíbenců

Náš tip

Proměňte svá alba ve fotoknihu!
Ideální jako dárek nebo jen tak na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

47 komentářů
ALB 1226
Pro letošní rok skončila alba z Olomouce a já si pro odpočinek po studování materiálů o městě jen tak odskočím zavzpomínat na Prahu. Tu znám v poslední době pouze z návštěv u lékaře. Tato událost v albu se týkala návštěvy zubaře, který si dal požadavek, abych mu obstaral jeden snímek.

Udělal jsem jich pro jistotu víc, ale on chtěl trucovitě jen tu mojí hlavu panoramatickou uvnitř …Před snímkováním jsem měl chvilku času, tak jsem prošmejdil známé okolí a chtěl si připomenout milou návštěvu blízkého Vnitrobloku.

Někdy se ale vracet na milá místa nevyplácí, už je totiž taková milá nemusíte najít :-) …. Takže zase Praha trochu jinak
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
Poslední dobou jsme stále z Plzně vyjížděli směrem na Konstantinky, ale ve výčtu zajímavých míst v okolí nám ještě scházelo jedno, které opravdu stojí za povšimnutí. Teplá je proslulá především premonstrátským klášterem, který zde v roce 1193 založil český šlechtic Hroznata, aby do něj vzápětí povolal premonstrátské řeholníky z pražského Strahova. Příběh založení kláštera souvisí s třetí křížovou výpravou pořádanou Jindřichem VI. Této výpravy se v březnu roku 1188 rozhodl zúčastnit i Hroznata. V dubnu 1191 byl od křížové výpravy spolu s dalšími šlechtici papežem dispensován. Náhradou slíbil založit klášter.
Na přelomu století Hroznata vstoupil do tepelské kanonie a stal se členem řádu. Na jedné z kontrolních cest po hranicích panství byl zajat loupeživými rytíři a ti za jeho propuštění požadovali výkupné. Hroznata však nedovolil opatovi kláštera výkupné zaplatit. Ve vězení 14. července 1217 zemřel. Tradiční úcta k Hroznatovi byla posílena jeho blahořečením roku 1897 a v září roku 2004 byl zahájen jeho kanonizační proces. Svátek blahoslaveného Hroznaty je dodnes slaven 14. července.
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
208 komentářů
Město Tábor je dnes druhým největším jihočeským městem a stalo se významným hospodářským a kulturním centrem regionu. Romantická táborská krajina rozprostírající se v povodí řeky Lužnice patří díky velkému množství historických památek a svým přírodním krásám k nejnavštěvovanějším místům v České republice. A je opravdu na co koukat :-)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
149 komentářů
ALB 1143
Jaroslav Róna slaví letos, v roce 2017 šedesátiny a v domě U Kamenného zvonu bilancuje uplynulých 20 roků. Poslední takto souhrnnou výstavu uspořádal v roce 1997, letos v tomto rozsahu druhou po 20 letech. Je zde k nahlédnutí jeho tvorba kreseb z cest, ilustrace ke knize s názvem * 1984 - Georg ORWELL*, dále velkorozměrná plátna i objekty z kovu.

Vyrůstal v česko-židovské rodině a výchova byla striktně světská. Uvádí to s anglickým humorem - otec byl celý život energetikem a na stará kolena se stal spisovatelem. Matka byla celý život úřednicí a na stará kolena se stala důchodkyní

Podobné názvy jsou i na jeho drobných kresbách, nejvíce se mi líbil zmítající se pejsek na laně za raketou s názvem Nebohý psík, nebo obrázek kde Salvádor Dalí odprošuje proletariát. Na konci 80. let spoluzaložil slavnou výtvarnou skupinu Tvrdohlaví, sám je autorem mnoha obrazů a soch, např. pomníku Franze Kafky před pražskou synagogou nebo Dítěte z Marsu na Ještědu.

Spolu se zástupci Brna odhalili na Moravském náměstí jezdeckou sochu Jošta Lucemburského, synovce Karla IV.. Panovník na koni má symbolizovat odvahu, jeho pojetí ale vyvolává rozdílné reakce. Řada lidí kritizuje hlavně neproporčně dlouhé nohy zvířete. Když se ale podíváte na video a slyšíte to hledání i důvody vedoucí k tomuto výsledku, potom tu sochu začnete mít rádi. :-)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
758 komentářů
...po kterém už nebude vaším oblíbeným uživatelem :)
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
283 komentářů
Znovu po dvou letech jsem se podívala do Benátek v době karnevalu a znovu jsem byla naprosto vtažena do atmosféry tohoto jedinečného města. Před dvěma lety jsem byla v Benátkách pouze na jeden den to letos hned na tři ale stále mám pocit že je to málo. Co bylo také úžasné ta parta lidí se kterou jsem zažila krásné a hodně vtipné okamžiky. Krásné dny přeje Špetka
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
46 komentářů
...starými manuálními skly
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
15 komentářů
PŘEJI VÁM KRASNÉ VÁNOCE A DO NOVÉHO ROKU HODNĚ ZDRAVÍ A ŠTESTÍ TO JE TAKÉ DŮLEŽITÉ PROTOŽE JAK JSEM BYLA POUČENA NA TITANIKU BYLI TAKÉ VŠICHNI ZDRAVÍ ALE ŠTĚSTÍ NEMĚLI :) Marti
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
25 komentářů
převážně o lese, o víně...a kočka nesmí chybět
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
184 komentářů
Ahojky přidávám opravdu Vše (tedy co stojí za zveřejněni ) co jsem nafotila za léto a kousek podzimu.Přeji příjemné pokoukání a krásný podzim lidičky.Pa Marti
P.S za komentíky velké díky :) ale když se vám nebude chtít psát nic se neděje
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
246 komentářů
První panovnický cisterciácký klášter v Čechách založený roku 1144 v údolní nivě řeky Střely přemyslovským knížetem Vladislavem II. a na počátku 15. století vypálený husity. V letech 1661 - 1785 velkolepě barokně přestavován podle plánů Jean Baptiste Matheye, Jana Blažeje Santiniho-Aichela a Kiliána Ignáce Dientzenhoffera. Mimořádné je řešení základů konventu, které bylo kvůli bažinaté půdě zpevněno 5.100 dubovými kůly zatlučenými do země. Přes ně byl položen trámový rošt a teprve na něj vystavěno zdivo budovy. Aby rošt nezačal hnít a budova se propadat, byla do základů přivedena voda z několika pramenů, která zamezila přístupu vzduchu ke dřevu a to de facto zkamenělo.
Fotky jsou z prima společného výletu s Martinou (makyka).
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
39 komentářů
MOBILOVKY
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
91 komentářů
Ahojky po delší době vkládám fotky mé klasické.Je to úplná všehochuť fotila jsem bubliny,kytičky nějaké ty zvířátka,kapičky a tak.Doufám že se budou líbit a za komentíky předem moc děkuji.Přeji Vám krásné prosluněné jarní dny Marti
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
233 komentářů
ALB 939
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
8 komentářů
něco málo z mobilu
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
140 komentářů
ALB 926
Začít alba z Barcelony jinak než nejsledovanější stavbou kostela Sagrada Família by bylo asi špatně. Asi proto je dosud ve výstavbě, ale náročnost tohoto díla ten čas plně reprezentuje. Sice naše první zastavení bylo nahoře u stadionu, ale tímto musíme začít.

V Barceloně jsem byl dvakrát - v roce 1991 a 2009, a pokaždé jsem stavbu prolezl jak se dalo. Všechny fotky v nasbíraném množství se nedají ale najednou použít, proto jsem zvolil záběry z práce v interiéru a z muzea jako dokument doby. Dnešní stav je jistě mnohem dál, přesto se uvádí, že je stav asi v jedné polovině díla. Podle plánů by měla být stavba dokončena v roce 2026, tedy 100 let po Gaudího úmrtí. Antonio Gaudí ji navrhl už v roce 1882, ale stavbu zahájil až v roce 1883. Jeho snem bylo, aby byla postavena jen z darů, tak řadu let stagnovala pro nedostatek financí

Asi největší turistická atrakce Barcelony, obdivovaná pro svůj architektonický styl a neuvěřitelný interiér, dokázala pohnout Španělsko ke krokům na její dokončení. Další slova jsou zde zbytečná, snad jen pro zájemce je zde nabídnuta oficiální animace, jak bude katedrála La Sagrada Família vypadat po dokončení v roce 1926 :-)

http://www.designvid.cz/architektura/spanele-vytvorili-animaci-dokoncene-sagrady-familie.html
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
94 komentářů
Na podzim jsem na netu viděla Dubánka na záchodě od Petra Vaclavka ( http://dubanci.cz/ ) a
tak jsem propadla tvoření dubánků já a také mé děti . Máme jich už docela dost a tak vám je ukážu a možná začnete také tvořit malé dublidičky .
Krásné dny přeje Marti
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
185 komentářů
152 komentářů
ALB 876
Ten den měl probíhat trochu jinak - jeli jsme na dlouho předem organizované setkání, které pár hodin před začátkem bylo zrušeno. Nehodili jsme flintu do žita a vyšli si do jarní předvánoční Prahy. Byli jsme v místech jako snad tradičně každý, já už asi po sté, a stejně to bylo zase nové :-)
Co dodat - venku 11 stupňů tepla, chlapi u kádí s kapry v trikách a sluníčko.

Tak jsme si to užili, ještě si vzpomenout na to, že na Štědrý den vychází po 38 letech opět úplněk měsíce
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
112 komentářů
za humny a někdy i kousek dál, ale krásně je u nás doma, no ne?
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis
153 komentářů
Letos již podruhé Itálie a to naše rodinná dovolená.Příjemné ohřátí při prohlížení fotek přeje Marti
Zobrazit celý popisZobrazit kratší popis

Nebyla nalezena žádná alba.

reklama